ادعای مجله آمریکایی چین تصمیم دارد در پاییز آینده به تایوان

تهران- ایرنا- تارنمای مجله آمریکایی «نیوزویک» در گزارشی مدعی شده است به استناد شماری از اسناد امنیتی روسیه، چین تصمیم دارد در پاییز سال جاری میلادی به تایوان حمله کند.


به گزارش روز جمعه ایرنا از تارنمای مجله نیوزویک،جوزف وو وزیر خارجه تایوان گفت نمی تواند در خصوص صحت اسناد امنیتی روسیه که مدعی شده است «شی جین‌پینگ» رئیس جمهورص چین تصمیم دارد در پاییز سال جاری به تایوان حمله کند، اظهارنظر کند. 


وی افزود: چین چه تصمیم داشته باشد به تایوان حمله کند یا نه؛ ما باید همواره برای دفاع از خود آماده باشیم.


دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا چندی پیش ضمن انتقاد از واکنش دولت بایدن در قبال بحران‌های کنونی در اروپا، ادعا کرد چین به زودی به تایوان یورش می‌برد.


ترامپ معتقد است چین احتمالا انگیزه لازم برای حمله به تایوان را دارد. چرا که به گفته وی دولت پکن شاهد ضعف دولت جو بایدن در نحوه خروج از افغانستان و واکنش او در قبال حمله روسیه به اوکراین است.  


چین مدت‌هاست که تایوان را بخشی از خاک خود می‌داند. در ماه ژانویه سالجاری (دی ماه) سفیر چین در ایالات متحده، در گفت‌وگویی با رادیو عمومی آمریکا (NPR) گفت که این جزیره نشان دهنده “نمایش بزرگترین تنش میان چین و ایالات متحده است”.


وی در ادامه اظهاراتش تاکید کرد چنانچه مقامات تایوانی، که توسط واشنگتن جسور شده‌اند، به راه خود برای استقلال ادامه دهند، به احتمال زیاد چین و ایالات متحده، درگیر جنگ می شوند.


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *