راه اندازی مراکز تشخیصی و توان بخشی کودکان کم شنوا و ناشنوا در

ایسنا/فارس معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به پوشش ۹۵ درصدی غربالگری شنوایی در نوزادان متولد شده در جمعیت تحت پوشش دانشگاه، از راه‌اندازی مراکز تشخیصی و توان‌بخشی در آینده‌ای نزدیک خبر داد.


عباس رضاییان‌زاده امروز، ۶ آذرماه با بیان اینکه کم‌شنوایی و تعداد افراد مبتلا به آن در جهان به شدت در حال افزایش است، افزود: بیشتر افراد کم شنوا در جهان، دسترسی به خدمات مناسب درمانی و توانبخشی ندارند و در صورتی که به کم‌شنوایی رسیدگی نشود، پیامدهای گسترده‌ای در زندگی افراد ایجاد می‌شود و هزینه زیادی را به دولت‌ها و خانواده‌ها تحمیل می‌کند.


وی ادامه داد: در همین راستا پیگیری‌های لازم به منظور راه‌اندازی مراکز توان‌بخشی شنیداری در مراکز درمانی با همکاری معاونت درمان و دانشکده توانبخشی انجام شده است.


رضاییان‌زاده با اشاره به تسهیل دسترسی خانواده‌های دارای کودک نیازمند به خدمات توان‌بخشی کم‌شنوایی با اجرای این طرح، گفت: با هدف کاهش بار مراجعات بیماران به مرکز استان و به منظور ارائه خدمات گفتار درمانی و تربیت شنیداری به کودکان دریافت کننده سمعک و کاشت حلزون، مراکز ارائه‌دهنده خدمت در شهرستان‌های قطب راه‌اندازی می‌شود.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *