عودت بیش از ۲ میلیارد ریال اضافه دریافتی مسافران مشهدالرضا در

ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مشهد با اشاره به تشدید نظارت بر تاسیسات گردشگری و مراکز اقامتی از عودت ۲ میلیارد و ۶۵۸ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال اضافه دریافتی مسافران مشهدالرضا در دهه آخر صفر خبر داد.


حسین امیرکلالی اظهار کرد: همه ساله در دهه پایانی ماه صفر مشهد میزبان خیل عظیم زائران و هیات‌های مذهبی از سراسر کشور و شیعیان سراسر دنیا بوده و همزمانی این دهه با نیمه پایانی ماه شهریور که پیک مسافرت‌ها به مشهد است ضرورت تشدید نظارت بر مراکز گردشگری را ایجاب می‌کرد.


وی افزود: از ابتدای اردیبهشت ماه گذشته و بلافاصله پس از تعطیلات نوروزی، برنامه‌ریزی برای نظارت جامع در دستور کار این اداره قرار گرفت و ضمن انتخاب بازرسان منتخب از تشکل‌های گردشگری پس از مسیربندی و آموزش بازرسان در بازه‌های زمانی مختلف به ‌صورت میدانی بازدیدها انجام شده است.


امیرکلالی ادامه داد: در راستای افزایش نظارت و بازرسی بر مراکز اقامتی و گردشگری مشهد در نیمه دوم شهریور و دهه پایانی ماه صفر بازرسی‌ها توسط ۱۰۴ بازرس منتخب متشکل از کارشناسان گردشگری اداره مشهد و تشکل‌های حرفه‌ای گردشگری صورت گرفت.


وی گفت: به ‌طور ویژه در نیمه دوم شهریور ماه و ایام سوگواری دهه پایانی ماه صفر در نتیجه بازرسی‌ها از مراکز گردشگری و اقامتی ۱۰۷۱ بازدید در بازه زمانی ۱۵ لغایت ۲۵ شهریور صورت گرفت که برای ۱۰۴ واحد تذکر، ۲۱۳ مورد اخطار و ۶ مورد پلمب شد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *