فرمانده نداجا ایرانی هیچگاه اجازه ذره ای شیطنت به دشمن را نمی دهد

بندرعباس – ایرنا – فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ایرانی هیچگاه اجازه ذره‌ای شیطنت به دشمن نخواهد داد و آن را در کمال ناباوری به مانند مگس بی‌ارزش زیرپا له خواهد کرد.


به گزارش ایرنا، امیر دریادار شهرام ایرانی روز جمعه در آیین بدرقه ناوگروه هشتاد و یکم نداجا به ماموریت آب های آزاد و دور دست افزود: خودمان هم باید حواسمان جمع باشد چون بطورحتم دشمن نفوذ می‌کند، دشمن در همانجا کمین کرده و  کوچک کردن سفره  و رنگین خانواده ها را هدف قرار داده و هر آنچه می‌تواند از این سلاح مرگبار برای آسیب زدن استفاده می‌کند.
وی ادامه داد: نمی‌توان گفت دشمن کجا، چه زمان و چگونه آسیب خود را وارد می‌کند اما آنچه به آن رسیده‌ایم این است که هدف گذاری دشمن بر روی خانواده هاست تا تعداد سربازان با غیرتی که در برابرش ایستاده کاهش یابد.


فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران  اظهار داشت: امروز به عنوان روز حفاظت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان عج نامگذاری شده که عرض تبریک ویژه دارم، اما تبریک گفتن کلامی کافی نیست لذا باید در عمل کاری نکرد که این روز به هم‌ رزمان ما در حفاظت اطلاعات تلخ شود.


امیر دریا دار ایرانی تصریح کرد: باید با پیشگیری با آنان همراهی کرده و اجازه ندهیم دشمن از سلاحی که امروز در اختیار دارد و ما هم بطور عمده فریب خورده و فرزندان و خانواده‌های خود را غافل گذاشته‌ایم به ما ضربه ای بزندو این سلاح هوشمند در قالب و بستری به عنوان فضای مجازی تعبیه شده است و این هم درست است که می‌تواند مفید باشد اما به همان اندازه هم می‌تواند مضر باشد.
برای تغییر هندسه قدرت جهانی تلاش می‌شود


فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه سخنان خود یاد آور شد: هندسه قدرت جهانی را رصد می‌کنید و می‌بینید برای تغییر آن چگونه تلاش می‌شود و همه هم در آن نقش دارند، ‏دشمن نمی‌خواهد در این هندسه شکل زیبایی به نام ایران اسلامی وجود داشته باشد و تمام تلاش خود را می‌کند تا از راه نفوذ این شکل را برهم بزند.
امیر دریا دار ایرانی ابراز کرد: ‏بسیار باید هوشیار باشیم و بدانید اگر در کیلومترها دورتر حضور دارید همین پیام را برای دشمن دارید، چون ایران آنجاست و در ترکیب خدمه‌ای که ناوشکن و ناو پشتیبانی رزمی را تشکیل می‌دهند از تمام ایران حضور دارد و تلاش می‌کنند پرچم زیبای نظام را بر دکل ناوشکن البرز برافراشته نگهدارند،‏این پرچم همینطور باید ایستاده و با صلابت در گوشه گوشه دنیا به نمایش در آید.
وی  بیان دشات: تقارن اعزام ناوگروه هشتادم و یکم با میلاد امام زمان عج مقارن شده که این جای تامل و خوشحالی دارد، نیروی دریایی راهبردی همیشه هدیه‌ای به ملت عزیز و شهید پرور ایران تقدیم می‌کند و رویداد امروز هم یکی از این  هدیه هاست که هم‌رزمان ما در این روز مبارک آمادگی خود را اعلام کردند.
وی ابراز داشت: پرسنل نداجا قرار است در پهنه اقیانوسی حضور یابند و به مانند همیشه امنیت را برای همه جهانیان به ارمغان بیاورند، جهانیان در سایه امنیتی که هم‌رزمان دریادل من در مسافت بیش از ۲ هزار کیلومتری ایجاد کرده‌اند با آرامش به تجارت و اقتصاد خود می‌پردازند.
وی افزود: همینطور اقتصاد کشور ما با وجود همه تهدیدها، توطئه‌ها و تحریم‌ها به لطف خداوند سرپا باقی مانده است، ان‌شاءالله منعکس کننده درستی از زحمات کارکنان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به سلسله مراتب و مسوولان مختلف کشور باشیم و آنچه حق واقعی همه هم‌رزمان است را بتوانیم ادا کنیم.


با بدرقه رسمی از سوی امیر دریا دار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ، ناوگروه هشتاد ویکم این نیرو روز جمعه از منطقه یکم بندرعباس عازم آبهای دور شد.


 دراین سفردریایی ناو گروه ناوشکن جمهوری اسلامی ایران البرز و ناو لجستیک پس از بدرقه و خدا حافظی خانواده کارکنان عازم ماموریت نیروی دریایی در آبهای دور بویژه خلیج عدن  شد تا از منافع کشورمان بویژه خطوط کشتیرانی حفاظت وحراست کنند.


نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که با حماسه هفت آذر۵۹ جانانه در برابر دشمن بعثی ایستاد و شهدا و جانبازانی در ناوچه پیکان تقدیم کرد افتخار اسکورت ۱۰ هزار فوند کشتی تجاری در طول دوران دفاع مقدس ، مقابله باز دزدان دریایی از سال ۸۸تاکنون وهمچنین مردم یاری در مناسبت های مختلف بویژه در حوادث طبیعی مثل زلزله، سیل و کرونا دارد همچنان در جهان همچون نگینی خوش نام می درخشد.


 درطول دوران دفاع مقدس افزون بر ۱۰ هزار فروند نفت کش و کشتی‌های تجاری توسط نداجا با موفقیت اسکورت شد و این نیرو اجازه نداد اقتصاد کشور دچار مشکل شود، هم‌اکنون به چرخه اقتصاد کمک می‌کندو اکنون نیروی دریایی ارتش از خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در آب‌های آزاد و بین المللی در برابر دستبرد دزدان دریایی محافظت می‌کند.


 استان هرمزگان همچنین با برخورداری از ۲ هزار و ۲۰۰ کیلومتر سواحل آبی با احتساب جزایر ۱۴ گانه یکی از استان هایی بوده که بیشترین ارتباط  با دریا و راه ارتباطی همسایگی با خلیج فارس و با آبهای آزاد از طریق دریای عمان را دارد که  از سایر استان های کشور متمایز است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *